RK Hajduk Veljko postao ozbiljna rukometna institucija
Autor Predrag Balanesković„Ako želiš da napreduješ u rukometnoj karijeri, samo dođi i budi deo Hajduka a uspeh ti je zagarantovan!“ Tako bi mogao da glasi naslov za sezonska izdanja nekog lokalnog negotinskog sportskog lista.

RK Hajduk Veljko iz Negotina i dugogodišnji član Prve rukometne lige Istok, osim što beleži odlične rezultate može se pohvaliti i podatkom da postaje ozbiljna sportska institucija i „odskočna daska“ za dalju karijeru rukometaša u vidu inostranih dobrih angažmana.
Poslednji u nizu je Oluić ovosezonski srednji bek Hajduka, koji je nakon odlične sezone u negotinskom prvoligašu potpisao dvogodišnji ugovor sa rukometnim klubom u Nemačkoj. Ovaj inostrani angažman je više nego značajan korak za svakog rukometaša, s obzirom da znamo da je u Srbiji veoma teško živeti od rukometa, pa i onog profesionalnog.
Pre Oluića, svoje karijere kroz Negotin pa do inostranstva izgradili su Martinović i Stanojčić. Njihove partije u „plavo-belom“ dresu nisu ostale nezapažene pa su iste naplatili dobrim ugovorima u Grčkoj, odnosno Turskoj. Martinović koji je igrao na poziciji levog beka u Hajduku, nakon odlične sezone dobio angažman u Grčkoj, dok je Stanojčić kao jedan od najboljih srednjih bekova Prve lige svoj put uspeha nastavio u Turskoj.
Ova tradicija odlazaka igrača iz Hajduk Veljka u inostrane zemlje pokazuje da je negotinski prvoligaš postao ozbiljna institucija. Na žalost Hajduk Veljko materijalno nema zaradu na ovim transferima, ali za jednog prvoligaša je ovo velika satisfakcija i jedan od primera kako se u ovom klubu radi.





