Rukometaši Hajduk Veljka u 21. kolu, Super „B“ lige istok – zapad, na svom terenu savladali leskovačku Dubočicu rezultatom 26:20. Najefikasniji u redovima negotinskog superligaša Aleksandar Ćirić sa 7 golova. Hajduk Veljko kolo pre kraja zauzima peto mesto sa 24 boda. U poslednjem kolu negotinski rukometaši gostovaće u Kuršumliji.

HAJDUK VELJKO – DUBOČICA 54 26:20 (12:11)

Hala sportova u Negotinu.  Sudije : Jovan Cvetković i Luka Petrović (Niš). Kontrolor : Miodrag Arsenijević (Niš). Sedmerci : Hajduk Veljko 3(3), Dubočica 4(1). Isključenja : Hajduk Veljko 10 minuta, Dubočica  6 minuta.

HAJDUK VELJKO : Vučak, Stanojčić 2, Genčić 4, Ilić, Jevđenović 3, A. Pavlović 3, Stevanović , Ranđelović 3, Stojanović, Minić, Kojić 1, N. Pavlović 2, Lapadatović 1, Ćirić 7.

DUBOČICA 54 : Pešić, Cvetković 3, Čičić 3, Nikolić 3, Marinović, Jocić, Filipović 4, Arsić, Đurović 3, Gašić, Vasić, Đorđević 4.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Stojanović (Hajduk Veljko)

Negotinski rukometaši zabeležili su jedanaestu prvenstvenu pobedu i revanširali se gostima iz Leskovca za poraz u prvom delu sezone.

Gosti su prvi stigli do prednosti, a onda su se ekipe do 15. minuta uglavnom smenjivale u vođstvu, uz prednost od jednog gola.

Hajduk Veljko je osetniju prednost stekao u periodu igre od 18. do 23 minuta, kada je golovima Ranđelovića, Nikole i Aleksandra Pavlovića, stigao do četiri gola prednosti, 10:6. Nikolić je prekinuo seriju domaćih, koji su se već u narednom napadu ponovo vratili „+4“. Finiš prvog dela igre ipak je pripao gostima, koji su u poslednjih pet minuta postigli četiri gola, pa je posle 30. minuta igre rezultat glasio 12:11 za ekipu Hajduk Veljka.

Već na startu drugog dela igre, gosti su preko Filipovića stigli do izjednačenja, ali su onda Ćirić sa dva gola i Jevđenović doneli prednost domaćoj ekipinod tri gola.

Domaći rukometaši u 46. minutu stgli su do najveće prednosti od pet golova, 19:14, ali su gosti već u 50. minutu stigli na „-2“, 20:18.

Nisu međutim negotinski rukometaši dozvolili iznenađenje, sigurnom igrom u poslednjih deset minuta, uvećavali su prednost i na kraju zabeležili zasluženu pobedu od 26:20.

Kolo pre kraja sezone, negotinski rukometaši zauzimaju peto mesto sa 24 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Radnički iz Kragujevca.

U poslednjem kolu rukometaši Hajduk Veljka gostovaće u Kuršumliji, gde će se sastati sa ekipom Planinke.

Rezultati 21. kola Super „B“ lige istok – zapad :  Priboj-Bela Palanka 26:30, Novi Pazar-Planinka Prolom voda 35:33, Topličanin-Vranje 1957 29:28, Lokomotiva-Zlatar 35:33 i Karađorđe-Radnički 1964 24:35.